Virtuální prohlídka školy

Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Také v letošním školním roce se naši žáci v rámci výuky informatiky, ale i doma, mohou zábavnou formou vzdělávat v oblasti elektronické bezpečnosti pomocí tutoriálů, videí a e-learningových lekcí na www.kpbi.cz. Nakonec se mohou účastnit soutěžního  kvízu, ve kterém vyzkouší své znalosti z internetové  bezpečnosti a třeba i vyhrají zajímavé ceny.

kpbi2021

Marta Mokrá, metodik prevence

Projekt Kraje pro bezpečný internet je výsledkem iniciativy Asociace krajů ČR spojené s úsilím zvýšit informovanost o rizicích internetu a možnostech prevence a pomoci.
Mobily, počítače a internet se staly v posledních letech naprosto samozřejmou součástí životů většiny z nás. Usnadňují nám život, můžeme díky nim bez problémů komunikovat s lidmi po celém světě, nakupovat z pohodlí obývacího pokoje, vzdělávat se, bavit se.
S novými technologiemi se musíme naučit zacházet, a to nejen po stránce manuální, ale především po stránce mentální. Musíme se učit odolávat rozesílání hoaxů, zodpovědně zacházet se svými i cizími osobními údaji. Musíme se učit, co dělat v případě, že se staneme obětí kyberšikany či sextingu.
Projekt Kraje pro bezpečný internet chce oslovit co nejširší a věkově různorodou veřejnost, tedy nejen žáky škol, a to především prostřednictvím aktualizovaných e-learningových lekcí, videospotů a vědomostního soutěžního kvízu, doplněného o Kvíz PLUS.

(zdroj www.kpbi.cz)

Office 365 přihlášení

Copyright © ZŠ Podharť 2021. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.