ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Facebook

logo facebooku

Škola pohledem dětí

Anglická knihovna

Sponzoři

  vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary

 

 

 Rýcholka s.r.o.

Carla s.r.o.

 

 

Výuka, kdy žáci a učitelé nejsou v jedné třídě, je podstatně náročnější jak na přípravu, tak na výuku samotnou.

Pro obousměrnou komunikaci s žáky jsme zvolili již dlouhá léta užívaný systém Bakaláři, takže není pro žáky ani pro rodiče novinkou. Skrze tento informační kanál byli rodiče zpraveni o možnosti instalace výukových programů Didakta a elektronických učebnic Nová škola, jejichž licenci tvůrci pro žáky uvolnili. Kromě toho byla žákům nabídnuta možnost instalace grafického programu Zoner Photo Studio, jehož licenci škola letos zakoupila a je využíván při výuce informatiky. Učitelé formou samostatných i evidovaných domácích úkolů (žáci je musí odevzdávat) zadávají žákům samostudium, procvičování, posílají pracovní listy. U starších žáků využívají i jiné komunikační cesty, jako je např. Messenger.Tato komunikace se od běžné výuky značně liší. Je citelně náročnější, a to jak na straně žáků a rodičů, tak na straně učitelů. Co lze při běžné výuce ústně a tváří v tvář vysvětlit pár větami, demonstrovat na příkladu, krátce dovysvětlit, ... je nutné srozumitelně formulovat do textu tak, aby to pochopilo co nejvíce žáků, k tomu ideálně najít na internetu nebo vytvořit svépomocí video s ukázkou. Ani tak není zaručeno, že všichni vše pochopí napoprvé. Mnohým žákům pomáhají rodiče a tam, kde tato dopomoc nepomůže, učitel individuálně dovysvětluje látku jakýmkoliv vhodným komunikačním kanálem.

Mgr. Edita Vaňková, ředitelka školy

Office 365


Office 365 přihlášení

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2020. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.