V rámci projektu "Logické úlohy", který je součástí jedné závěrečné práce na PedF UK vznikla webová aplikace www.logicke-ulohy.cz.
Projekt obsahuje šest sad logických úloh, kde každá sada obsahuje jednu hlavní a čtyři návodné úlohy. Cílem řešitele je vyřešit hlavní úlohy, cílem projektu je pak zdokumentovat nakolik vedlejší úlohy pomohly dětem při řešení hlavní úlohy.

Úlohy nejsou založeny na matematických znalostech, ale na logickém úsudku. V RVP matematiky odpovídají nestandardním aplikačním úlohám a rozvíjí kompetenci k řešení problémů.

Děti se zde mohou jednoduše zaregistrovat a doma na počítači řešit úlohy postupně, tak jak budou čas a chuť vyzkoušet si své logické uvažování.

Autorka doporučuje úlohy dětem od 5. až. 9. tříd, ale některé úlohy vyřešili i žáci třetí ročníků.

Mgr. Marta Mokrá

Logické úlohy - leták