V rámci Malých grantů na podharťské základní škole uskutečnili prvňáci a druháci 14.-15. března předvelikonoční projekt "Noc ve škole".

Během pátečního odpoledne se dozvěděli něco o zvycích spojených s Velikonoci, vyzkoušeli si některé techniky zdobení kraslic, jako je malování voskem, polepování slámou apod. Za malé pomoci dospělých si sami upekli mazance a jidáše, na kterých si pochutnali při sobotní snídani. Něco málo zůstalo i na ochutnání pro rodiče. Společně si děti zahrály hry a zasoutěžili si. Páteční program byl zakončen stezkou po ztemnělé škole. Cestou osvícenou pouze svíčkami čekalo na odvážné děti plnění úkolů, za které získaly sladké odměny. Protože tuto cestu prošli opravdu všichni, mohli se za svou odvahu těšit z "Bubáčkova diplomu". I když děti neměly ustláno "na růžích", ale na žíněnkách, spalo se jim po dni plném zážitků dobře.

Mgr. H. Havlíčková