2. dubna 2008 proběhl na Základní škole v Podharti turnaj ve hře Scrabble. Tuto akci uspořádali žáci 5. třídy v rámci projektu Malé granty, jenž je zaštítěn firmou T-Mobile.

Klání proběhlo ve čtyřech kategoriích: 5.-6. třída, 7.-9. třída, učitelé a veřejnost.

V první kategorii se umístily:
na 3. místě Patricie Knapíková, na 2. místě Michaela Prošvicová, vítězkou se stala Kristýna Voňková.

Mezi žáky staršími byli oceněni:
na 3. místě Michaela Glaserová a Martin Pavelka, na 2. místě Denis Ježek, vítězem této kategorie se stal Jan Ruprich.

Absolutní vítězka turnaje Kristýna Voňková z 5. třídy vyhrála dort, jež byl upečený speciálně pro tuto příležitost.

Zájem žáků o tuto akci byl velký, zúčastnilo se jich více než 55. Akce měla velký ohlas nejen u dětí, ale i u učitelů.

Jana Šecová