Děti z I. stupně ZŠ Podharť vyrazily na tábor plný her, turistiky a angličtiny na Pomezní Boudy – pension Blesk. Díky podpoře Malých grantů od T-Mobile získali všichni účastníci trička a kšiltovky, které barevně symbolizovaly přírodní živly – oheň, vítr, voda a země.

Tyto symboly nás provázely celým táborem např. v podobě živláků (peníze, které děti získávaly za své výkony). Za naspořené živláky si táborníci na konci pobytu nakoupili různé odměny. Jelikož nám počasí přálo, mohli jsme zdolat nejvyšší horu Čech – Sněžku, pořádat olympijské hry, překonat těžké překážky při Bleskové stezce a další zajímavé hry. Nebyly pouze sportovní aktivity, ale i rukodělné a anglické bloky, kde si děti zdobily textilními barvami měšce na své živláky, vyráběly dřevěné medajlonky na krk, procvičily si již známá slovíčka, ale i naučily nová. Děti společně s učiteli utvořili príma partu, proto si celý týden báječně užili.

Radan Černý, Markéta Hošková, Ida Šturmová, Iva Codrová, Šárka Ruprichová