Hned druhý školní den jsme zahráli ve školním rozhlasu písničku pro všechny žáky naší školy, kteří měli během prázdnin narozeniny a svátek.

Dalším naším úkolem byly volby nových zástupců do žákovského parlamentu na nový školní rok za jednotlivé třídy druhého stupně. Nejprve ve svých třídách mluvili žáci se svými třídními učiteli o práci člena parlamentu, jaký by měl být jejich zástupce a co do něho očekávají. Vlastní volby pak proběhly buď anonymně vhozením volebního lístku do "urny" během velké přestávky, kde na klidný průběh voleb dohlížela komise složená z členů loňského parlamentu, nebo volba členů proběhla ve třídách za dohledu třídních učitelů a ti výsledky předali koordinátorovi ŽP.

Složení parlamentu: 6. A:  Natálie Jonešová a Jiří Rada, 6. B:  Matěj Vyšohlíd a Tadeáš Paťava, 7. Jana Heřmanská a Oldřich Boháč,    8. Alena Pavlasová a Matěj Stříbrný, 9. Denisa Matějková a Anna Voňková

Na dvou prvních krátkých schůzkách parlamentu jsme diskutovali o programu a činnosti parlamentu ve školním roce 2013/14 na naší škole. V průběhu září zazněla písnička i pro zářijové oslavence.

koordinátor Marta Mokrá

zp01