Také v letošním roce se někteří žáci naší školy zúčastnili Matematické olympiády.

Letos již probíhá 65. ročník a nyní proběhlo okresní kolo v kategoriích Z5 a Z9. Školního kola se z pátých tříd zúčastnili Markéta a Pavlína Žižkovy, Kateřina Kubíčková a Adam Sziemeister, z deváté třídy Adéla Zajícová a Tereza Hulíková. Mezi úspěšné řešitele školního kola patřili žáci pátých tříd a postoupili do okresního kola, které proběhlo 19. ledna v Trutnově. V konkurenci 26 dalších soutěžících se nejlépe umístili Adam Sziemeister na báječném 4. - 5. místě a Kateřina Kubíčková na skvělém 6. - 9. místě. Kátě i Adamovi moc gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v dalších matematických soutěžích!
V kategorii Z6 - Z8 bude právě končit školní kolo a my se těšíme na další pěkné výkony našich žáků.

Mgr.Marta Mokrá, učitelka matematiky