Již 15. ročník tradičního běžeckého závodu zorganizovala Základní škola Schulzovy sady s pomocí ostatních základních škol, města a čokoládovny Carla. Počasí bylo na říjen docela povedené, pro závodníky téměř ideální.

Naše škola si závod nenechala ujít, zúčastnily se téměř všechny třídy! V kategorii prvňáčku jsme zastoupení neměli, ale o to více se nám zadařilo v kategorii 2. a 3. tříd. Na třetím místě mezi dívkami doběhla Nikola Havlová, mezi chlapci nenašel přemožitele Matěj Kubíček, jeho skvělý výkon ještě třetím místem podpořil Šimon Ryba. V kategorii elévů (4. a 5. třídy) se na stříbrné pozici umístila Kateřina Kubíčková, mezi stejně starými chlapci vybojoval také stříbrnou medaili Pepa Hanzlíček. Další vydařenou kategorií byly mladší dívky, o jedinou vteřinu byla poražena Anna Dušánková a brala stříbro, tři naše další závodnice se seřadily na pátém, šestém a sedmém místě. Kategorie nejstarších dívek i chlapců byla poznamenána velmi nízkou účastí, z naší školy závodili pouze tři běžci. Nutno dodat, že žáci deváté třídy se nemohli zúčastnit z důvodu konání exkurze, několik medailových adeptů by se mezi nimi bez pochyby našlo.
Děkujeme organizátorům, vše se obešlo bez problémů. Všem běžcům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy! A už teď se těšíme na další ročník.

Mgr. Vojtěch Hulík