Dne 5. 12. se 7 žáků deváté třídy zúčastnilo již 10. ročníku soutěže mladých budoucích odborníků „Já už to umím, znám", pořádané každoročně

Střední školou technickou a řemeslnou Nový Bydžov. Akce se konala ve výcvikovém centru Hlušice na podporu řemesel a učňovského školství a je pořádána ve spolupráci se Střední školou gastronomie a služeb Nová Paka a Střední školou zahradnickou Kopidlno. Letošního jubilejního ročníku se účastnilo 32 základních škol v 11 řemeslných oborech.
Naši žáci se prezentovali ve 3 disciplínách, a to mladý cukrář, kuchař, automechanik a právě v posledním jmenovaném oboru zaznamenali velký úspěch, přestože už nikdo z nich nedoufal, že dosáhne na přední umístění. O to větší a velmi milé překvapení bylo 1. místo Jakuba Kröner, 2. místo Matěje Stříbrného a 4. místo Jana Záruby, za což jim patří ze strany školy velké poděkování. Celá akce byla zpestřena hodinovou barmanskou show v podání mistra ČR a Evropy Davida Neumanna, což byla pro žáky třešnička na dortu soutěžního dopoledne.
Chtěli bychom touto cestou poděkovat vedení naší školy za umožnění účasti na této podnětné akci pro vycházející žáky a pořádajícím školám za pozvání a těšíme se na další spolupráci.

Mgr. Ivana Codrová, výchovná poradkyně

Tisková zpráva k 10. ročníku čtěte zde