Dne 25. 4. se Podharťáci zúčastnili okresního kola Odznaku všestrannosti olympijských vítězů (OVOV). Opět jako minulý rok jsme se vydali do Trutnova na ZŠ Mládežnická,

kde se sešlo 130 žáků základních škol, aby mezi sebou porovnali sílu, rychlost a obratnost v jednotlivých disciplínách. Po absolvování běhu na 60 metrů, hodu medicinbalem, trojskokem, kliků, přeskoku přes švihadlo a závěrečného driblinku se přešlo k výslednému hodnocení družstev a jednotlivců. Bohužel bodový součet družstva letos na „bednu“ nestačil a obsadili jsme čtvrté místo. Drobné zklamání z bramborového umístění nám však vynahradili jednotlivci, kteří ve svých kategoriích vybojovali hned dvě první místa zásluhou Antonína Lahučkého a Jakuba Gruse. Z druhého místa se radovala Aneta Vaňurová a Nikola Fejglová a z třetího místa sourozenci Markéta a Milan Holmanovi. První a druhý v pořadí si automaticky vybojovali postup do krajského kola a díky postupovým pravidlům i třetí Markéta společně se čtvrtou Terezou Hulíkovou.
Všem žákům, učitelům a rodičům, kteří se podíleli na úspěchu naší školy, děkuji a těším se na další kola OVOV.

Mgr. Radan Černý