29. 1. 2014 se naše škola zastoupená pěti žáky zúčastnila třetího ročníku vědomostně- dovednostní soutěže „ Klání malých školáků" v kině Svět.

Ze 4. tříd soutěžili (Jakub Klikar, Adam Nápravník, Ondřej Houžvic, Adéla Hermanová), a ze třetí třídy Kateřina Kubíčková. Žáci soutěžili v doplňování přísloví, prokazovali své znalosti cizího jazyka, poznávali málo známé předměty, chronologicky řadili vynálezy, luštili přesmyčky a testovali vědomosti o našem městě. Mezi vědomostními koly soutěže byly vkládány týmové disciplíny vyžadující „zvláštní dovednosti“ jako například pojídání kyselého hada ve dvojici s rukama za zády, přenášení lentilek z talířku do skleničky pomocí brčka, nebo překážková dráha, kterou musel překonat bonbon marshmallow „poháněný“ foukáním soutěžícího.
„ÁBéčka Podharťáci“ (jak se žáci našeho družstva nazvali), přes malé věkové znevýhodnění oproti ostatním soutěžícím týmům, bojovali ze všech svých sil a vybojovali naší škole pěkné 3. místo. Tímto jim děkuji a přeji hodně štěstí do příštího ročníku soutěže. Ráda bych také poděkovala organizátorům za perfektní zorganizování soutěže, které poskytla žákům zajímavou formu zpestření výuky.

Mgr. Lenka Buřvalová