ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Ubytování

nabidka ubytovani

Nabízíme možnost ubytování o letních prázdninách. Více informací naleznete >> zde <<.

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary

 

 

 Rýcholka s.r.o.

Carla s.r.o.

 Stavební společnost Žižka, s. r. o.
Cukrárna a Kavárna u Pastvů

Alena Rozsívalová Prodej hraček

manželé Jizbovi

 

Čtvrtek 8. 11. 2012 se zapsal červeným písmem do historie ZŠ Podharť. Zasloužilo se o to družstvo starších děvčat, které po postupu z okrskového kola vyhrálo okresní kolo ve florbale.

Konkurence osmi škol z okresu byla velice silná a o to více si ceníme našeho vítězství! A jak se to celé odehrálo?
Po nádherném souboji se ZŠ Strž naše holky uhrály skvělý výsledek 4:0. To nás nadzvedlo a začali jsme si brousit zuby na postup ze základní skupiny do skupiny finálové. K tomu nám stačilo vyhrát nad výběrem hráček Vrchlabí, což se nám díky stoprocentního nasazení podařilo. Cesta dál byla otevřena, a tak jsme jen v koutku duše čekali na zázrak, který by nás donesl až na metu nejvyšší. Motivací mohl být i trenérův příslib jízdy celého teamu na služební babetě, či maximální nasazení nejen všech sil, ale hlavně podharťského srdce! Rozhodnutí nechám na vás, ale všem nám je jasné, že pravda je jenom jedna. Rozhodujícím se stal zápas proti Úpici, jehož vítězstvím bychom se posunuli do FINÁLE. O našem tažení se dozvěděla celá škola, a tak díky operativnímu zásahu vedení školy jsme na to nebyli sami. Dorazila skupina fanoušků (celá osmá a devátá třída) a vytvořila takovou kulisu, že se nedalo dělat nic jiného, než vyhrát. Celá hala skákala snad metr vysoko a výsledek 2:0 jasně ukázal, kdo bude favoritem turnaje. Všichni jsme se smiřovali se stříbrem, neboť finálovým soupeřem nám byl celek žákyň ZŠ Komenského z Trutnova, který nás porazil v základní skupině 3:0 a byl herně jednoznačně nejvyhranějším celkem. Ovšem v Podharti nejsou žádná ořezávátka a tak jsme se dohodli, že se jen tak nedáme a zkusíme to! Oběť musela být podána, a to v podobě minimálního střídání a obětování všech sil, které zbývaly v nohách a srdcích hráček první lajny. Trutnovačky nechápaly, co se děje, a při představě snadné výhry si připadaly jako skořápky v bouři. Za podpory všech svatých tu po čtrnácti minutách brutální hry byl konec a počítadlo ukázalo skóre 1:0 pro ZŠ PODHARŤ. Zlato bylo naše!!! Já jsem sice přišel díky nervům asi o 125 let života, ale stálo to za to a na krajském kole v Jičíně se nebudeme krčit v rohu.

Zcela na místě je potřeba pochválit celý tým děvčat a vyzdvihnout zejména práci obranářek Natky Špůrové a Káji Pavelkové, útočnic Lenky Pozděnové a Nikči Fejglové. Pilířem družstva byla nekompromisní Alena Šrámková a víc než skvělou jistotou brankářka Verča Havlíková.

Na závěr ještě jednou poděkování všem hráčkám, vedení školy a výborným fanouškům z řad žáků ZŠ Podharť. A k tomu přání pěkného výsledku do krajského kola v Jičíně.

kouč družstva Petr Novotný

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2017. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.