Na třináctém ročníku slavného vytrvalostního závodu mládeže, konaného ve čtvrtek 3. října 2013, jsme dosáhli nebývalých úspěchů.

Běžci a běžkyně naší školy posbírali celkem 13 medailí!! Tři zlata, tři stříbra, tři bronzy a čtyři medaile bramborové. Navíc mezi 630 startujícími (absolutní rekord tohoto závodu) byli závodníci z Podhartě masově vidět. Nejúspěšnější byla kategorie elévů, děvčat ze 4. a 5. třídy, kde na vysněné zlato dosáhla Anička Dušánková, na paty ji šlapala Adriana Klučárová. Ta si vydobyla stříbro, Anežce Klímové utekl bronz o vlásek, a tak to nakonec byla bramborajda.

Druhého zlata jsme se dočkali v podání Matěje Šturmy, který navíc pokořil na trati 1500 metrů doposud platný rekord. Jeho mladší bratr nenechal nikoho na pochybách o sportovním duchu rodiny Šturmů a získal ve stejné kategorii místo čtvrté – příště to prý bude stoprocentně bedna, tak se těšíme. Bratrovražedný souboj předvedli také sourozenci Paťavovi, kde za úžasné atmosféry při průběhu cílovou rovinkou druhorozený Táda doslova o prsa převálcoval svého staršího brášku Adama a vyfoukl mu třetí pozici. Takže bronz a brambora v podání brášků Paťavových.

Silně zastoupená kategorie benjamínků nám udělala také radost, a to v podobě dvou stříbrných míst v podání Terezky Klímové a Jožky Hanzlíčka. A jak to bylo v souboji děvčat nejmladších a nejstarších? Pro Podharť absolutní medailová smršť. Třetí místo totiž obsadily prvňačka Zuzanka Dušková a deváťanda Barbora Janáková. A Nejskvělejší borkyní hned v prvním běhu celého běžeckého klání byla Nikolka Havlová, která pro sebe vybojovala zlatý pohár a pro Podharť třetí zlatou medaili. Protože jsme se zmínili i o postech bramborových, nesmíme zapomenout též na krásný běžecký výkon Šimona Ryby, který mezi prvňáky doběhl jako čtvrtý.

Tím výčet úspěchů končí a zbývá už jen jediné, a to popřát nejenom vítězům, ale i všem zúčastněným běžcům mnoho dalších sportovních úspěchů a za rok třeba o nějaký ten stupínek výš. Běhu zdar!

Mgr. Petr Novotný