V pátek 14. 6. 2013 jsme navštívili Střední školu vizuální tvorby v Hradci Králové, kde v dopoledních hodinách noví mistři floristé skládali Mistrovskou zkoušku za přítomnosti veřejnosti.

Poté jsme si prohlédli výstavu ročníkových studentských uměleckých prací floristického a branding designu AKADEMIE 2013. Byla to opravdu nádherná umělecká díla, která nám poskytla další nápady. V odpoledních hodinách se konalo vyhlášení výsledků soutěže Art-Floral-Desing pro základní školy, do které naše škola zaslala dva keramické modely – „Most“ od Lukáše Weigla a „Pařez“ od Jitky Polákové. V kategorii D OBJEKT jsme získali oba medaile za účast a Lukáš Weigl obdržel pohár za 3. místo se svým modelem. Za pedagogické vedení při soutěži obdržela paní učitelka Hošková dárkový poukaz na floristický seminář na Střední škole vizuální tvorby Hradec Králové.

Lukáš Weigl a Jitka Poláková, žáci 9. třídy