V letošním školním roce se naše děti zcela dobrovolně opět zúčastnily řady soutěží a v mnohých se jim velmi úspěšně podařilo uspět ve srovnání s ostatními vrstevníky. Potěšily nejen učitele a rodiče, ale každý úspěch hřál především jejich srdíčka.

V olympiádách bodoval David Rozsíval. V okresním kole byl 1. nejen v dějepisné, ale i zeměpisné olympiádě . Postup do kraje ho neminul a na 5. místo v dějepise může být pyšný, stejně tak i na 2. místo v zeměpise.

Výtvarná soutěž DDM "Živý vodotrysk" přinesla první místo Tereze Etrichové ze 7. třídy spolu s hlavní cenou návštěvníků výstavy a 2. místo Janu Langfelnerovi z 5. tř. za obrázky velryby.

V národní soutěži "Zvíře není věc" vyhodnotila porota ve velké konkurenci opět dva obrázky našich žáků. Michaela Demlová ze 2. tř. obsadila 2. místo a Eva Hrubcová z 5. tř. 3. místo.

Každoročně vyhlašované "Krkonoše očima dětí" potěšily Jakuba Zandlera ze 3. tř., který získal ve své kategorii 1. místo.

Ve zpěvu se probojovala do okresního kola Natálie Špůrová ze 3. tř., kde obsadila 8. místo z 30 účinkujících.

Ve sportu se také dařilo. Žáci jsou úspěšní nejen v meziškolních postupových soutěžích, ale i ve vnitroškolním zápolení.

V oblasti skupinových sportů dosáhli těchto výsledků:
3. místo v okrskovém kole florbalu ml. žáků a 5. místo v okrskovém kole st. žákyň
1. místo v košíkové st. dívek v okrskovém a 6. místo v okresním kole

V činnosti jednotlivců máme největší úspěchy v atletických disciplínách, hlavně skoku vysokém.

V "Podharťské laťce"
1. místo Pavel Pozděna v kategorii. ml. žáci
2. místo Tomáš Novotný - ml. žáci
1. místo Tereza Etrichová - ml. dívky
3. místo Iveta Fléglová - ml. dívky
3. místo Nikola Kazdová - st. dívky
4. místo Vojtěch Bakeš - st. žáci

"Úpická laťka"
1. místo Pavel Pozděna - ml. žáci
4. místo Vojtěch Bakeš – st. žáci
7. místo Nikola Kazdová- st. dívky

"Přebor Královéhradeckého kraje"
3. místo Vojtěch Bakeš - st. žáci

Sportovní aktivita se čile rozmáhá i na půdě školy v podobě lyžařského, cyklistického a turistického kurzu, dále se též v průběhu školního roku realizuje turnaj smíšených družstev ve florbale, který vznikl z iniciativy 9. třídy. Chlapci si jej celý sami organizují, moderují i odměňují. Dále probíhají sportovní klání v kopané, stolním tenise a badmingtonu. Připravuje se též turnaj ve streetbalu a atletický víceboj. Při hodinách tělocviku se naše děti rozhodně nenudí.

Mgr. Edita Vaňková, řed. školy