Dům dětí a mládeže Bájo Česká Skalice vyhlásil v lednu 2007 výtvarnou soutěž "Můj rok". Úkolem bylo zobrazit krásy lidského života během ročních období a připomenout si, jak naši předkové prožívali jednotlivé roční doby s jejich tradičními svátky, zvyky, obyčeji a radovánkami.

Po zkušenostech ze vzájemné spolupráce již z loňského roku, kde se na vyhlášené téma dobře malovalo, zúčastnili jsme se soutěže i v letošním roce spolu se 60 školami z celé republiky. Ze 700 zaslaných obrázků vybrala porota, k naší radosti, 5 výkresů Podharťských dětí.
Natálie Žabková, Markéta Holmanová z 1. třídy, Leona Benáková ze 2. třídy a budoucí prvňáček Filip Charvát získali ve své kategorii 1. místo a Tereza Pastvová ze 3. třídy získala 2. místo. Pro krásné ceny si jeli do České Skalice do Muzea Boženy Němcové, kde jim byly předány v rámci slavnostní vernisáže při otevření výstavy "Můj rok".

Hana Pfeiferová