Ve dne 18.12. proběhl další ročník Vánočního chemického turnaje pro žáky 9. tříd základních škol v laboratořích a učebnách SŠIS ve Dvoře Králové nad Labem.

Turnaje se zúčastnilo celkem 16 tříčlenných družstev ze škol ve Dvoře Králové nad Labem, z Trutnova a Miletína. Naši školu reprezentovali Veronika Malichová, Lukáš Weigl a Josef Langfelner.

Na pěti stanovištích prováděli zadané pokusy, pozorovali nebezpečné experimenty, zapisovali chemické rovnice a chemické vzorce, určovali pH látek, poznávali chemické nádobí a pomůcky, pracovali na počítači a testovali se také ve znalostech z přírodopisu.

Naši žáci v silné konkurenci obsadili skvělé čtvrté - páté místo. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Výsledkovou listinu si můžete stáhnout >> zde <<.

Mgr. Marta Mokrá, učitelka chemie