V závěru měsíce ledna se uskutečnila na naší škole malá dopravní soutěž žáků prvních tříd. Soutěž navazovala na výuku v prvouce a na sledování dopravních situací v okolí školy při společných vycházkách.

Žáci si nejprve ve skupinkách zopakovali základní dopravní značky pro chodce i světelné signály a potom už na ně čekal dopravní test, kde samostatně i s pomocí paní učitelek vypracovali soutěžní úkoly. Při vyhodnocení získali žáci sladkou odměnu a reflexní přívěšek na oblečení a samolepky na aktovky, které jsme obdrželi od BESIPU. Soutěž skončila, ale již nyní se naši malí prvňáčci připravují na další soutěž v oblasti dopravy, ke které pozveme i rodiče a městskou policii, se kterou jsme velmi dobře spolupracovali v loňském školním roce.