"Zvíře není věc", to je název již V. ročníku celostátní výtvarné soutěže, kterou vyhlašuje Hankův dům pod záštitou starostky města Mgr. Edity Vaňkové.

Konkurence byla veliká. Ze 762 prací z 50 škol udělila porota našim dětem v I. kategorii 1. místo Nele Křivánkové, ve II. kategorii 1. místo Matěji Vyšohlídovi 1. tř., 2. místo Markétě Holmanové 2. tř. obrázky Lucie Serbouskové a Barbory Hoškové vybrala porota a budou součástí výstavy.

V oboru keramika získala děvčata ze 7. tř. ( N. Šifnerová, T. Jizbová, M. Kajzrová, V. Štěpančičová, V. Patzáková, A. Berkyová, M. Syřišťová, P. Knapíková, E. Hrubcová) 1. místo, za kolektivní práci pod vedením uč. Hoškové.

V soutěži "Máme rádi zvířata", vyhlašovatelem bylo Rodičovské centrum domeček – Třebechovice p. O., získala v I. kat. 1. místo Barbora Hošková 1. tř., v II. kat. 1. místo Anna Horáčková 3. tř a 3. místo Lucie Serbousková 3. tř. Zvláštní ocenění poroty získaly obrázky Markéty Holmanové 2. tř. Veroniky Kádové 1. tř., Terezy Gottwaldové 1. tř. a Filipa Charváta taktéž 1. tř.

Do třetice, ve 30. ročníku celostát. soutěže "Krkonoše očima dětí", z 507 prací z 15 MŠ a 22 ZŠ získala v I. kat. 1. místo Nela Křivánková. Ve II. kat. získaly Markéta Holmanová, Natálie Žabková, Aneta Skutová, žákyně 2. tř. a Lucie Serbousková 3. tř. čestná uznání.

Vedení školy všem blahopřeje a zároveň děkuje paní vychovatelce Haně Pfeiferové a Markétě Hoškové za přípravu dětí na soutěže.