V souvislosti s vyhlášením roku 2009 rokem astronomie navrhla světová organizace UNESCO věnovat 37. ročník MDVV Lidice 2009 tématu vztahujícímu se k pojmu VESMÍR. Děti se mohly nechat inspirovat mnoha podtématy - "objevování vesmíru", "jak se poletí ke hvězdám", "co je asi na jiných planetách", "nebe a hvězdy nad mou zemí", "jak vypadá hvězdář".

Letošního ročníku se poprvé zúčastnila i naše škola – 8 výtvarných a 1 keramická práce. Z počtu 21 731 došlých exponátů z 53 zemí světa udělila porota v Lidicích 1467 ocenění. Našim dětem se podařilo získat celkem 5 čestných uznání:

Hošková Karolína (5 let), Školníková Eliška (8 let), Horáčková Anna (8 let), Benáková Leona (9 let) a Prošvicová Michaela (12 let).

Dětem patří velké blahopřání za tak velký úspěch v této prestižní Mezinárodní soutěži, která je věnována k uctění památky dětských obětí z české obce Lidice, zavražděných německými nacisty a všech dalších dětí, které zahynuly ve válečných konfliktech. Výstava v Lidicích je otevřena od 27. května do 1. listopadu 2009

Markéta Hošková, vychovatelka ŠD