Tak takovou cenu naše děti z Podhartě získaly poprvé! Zúčastnily se totiž výtvarné soutěže "O pohár včelky Máji".

Vyhlašovatelem byl Jedličkův ústav v Praze a my jsme ten pohár získali a nejen pohár! Soutěž probíhala ve třech etapách .Odměnou nám byl zájezd do Prahy pro děti, které se prosadily svými obrázky na první místa. Vystavovalo se, hodnotilo a prý to bylo moc těžké hodnocení. Do finále se probojoval obrázek Karolíny Hoškové z 1. tř. a keramický úl s včelkami od Barbory Hoškové a Elišky Kortanové ze 2. tř. Jeli jsme tedy do Prahy – a co nás čekalo? Cesta metrem – veliké zážitky, hodinová jízda parníkem po Vltavě s pohledem na Národní divadlo, Hradčany a jiné památky Prahy, krmení krásných labutích princů a princezen, návštěva ZOO s úžasnými tučňáky a lachtany, divadelní představení "O kohoutkovi a slepičce". Třešinkou na dortu byl pohár a dárkové balíčky i s volnými vstupenkami do akvária Mořský svět v Praze pro všechny zúčastněné děti.

Co však bylo úžasné? Strávili jsme jeden prosluněný den s postiženými dětmi z Jedličkova ústavu a viděli jsme, jak se i přes své problémy umí radovat ze života a všichni dokážou být šťastní.

Markéta Hošková a Hana Pfeiferová, vychovatelky