Čtvrteční dopoledne bylo ve znamení košíkové. Na přátelské utkání dorazila skupina žáků z Bílé Třemešné. Poměřit síly přijelo družstvo děvčat a družstvo chlapců z 8. a 9. tříd.

Za Podharť hrál výběr ze 7.-9.třídy. Ochozy praskaly ve švech, bubenická kapela udávala rytmus k fandění, a tak byli hráči vyhecováni k maximálnímu výkonu. První zápas sehrála děvčata. Po celou dobu utkání udávaly tempo hry naše dívky, ale díky dvěma hrubkám na samý závěr utkání jsme o jeden koš prohráli. V druhém utkání mezi chlapci naši borci chtěli zachránit čest školy a rozjeli hru ve velkém stylu. Přehráli třemešenské kluky rozdílem třídy a při závěrečném hvizdu ukazovalo skóre 18 : 4 v náš prospěch. Závěrečný pozdrav ukončil zase jeden povedený sportovní den na naší škole a zanechal v nás krásný pocit z úspěchu.

Mgr. Petr Novotný