Během adventu si většina z nás zapálí svíčky na adventním věnci a děti s oblibou vyprazdňují čokoládové adventní kalendáře.

V hodinách matematiky jsme si adventní období připomínali neobvykle, a to zajímavými úlohami, rébusy a hlavolamy. Děti si připravily při hodině pracovních činností papírové sáčky malované vánočními motivy a do každého byla schována jedna úloha. V každé hodině si z "kalendáře" řešily úlohy, na které jinak čas v hodinách matematiky nezbývá čas. Děti byly nejprve zklamáni obsahem "kalendáře", raději by ty čokoládičky, ale nakonec odevzdávaly svá řešení a sbíraly body do soutěže. Nejlepší řešitelka Lucie Serbousková byla odměněna diplomem i tou čokoládičkou.

Mgr. Marta Mokrá