Ve čtvrtek 13. ledna se uskutečnily v tělocvičně ZŠ Podharť závody žactva a dorostu ve skoku vysokém. Atletického klání v této technicky náročné disciplíně se zúčastnilo celkem 43 závodníků a závodnic.

Naši borci vystrčili drápky a zodpovědně poměřili síly se skokany ze ZŠ Strž, Schulzových sadů a 5. května. Na stupně vítězů dosáhlo šest podharťských skokanů. Za dosrost bodoval na 2. místě Vojta Vladeka a na 3. místě Marek Paul společně s Jakubem Piklem. V kategorii starších chlapců obsadil 2. místo Martin Dubecký a 3. místo Jakub Hroneš. Za mladší chlapce nejlépe zabojoval náš Jára Guzan, který skončil na 2. pozici a s 3. postem odcházel Dan Dolenský. Mezi děvčaty nejvíce zazářila Nikola Fejglová s bramborovou medajlí a na paty jí šlapala Aneta Vaisová na 5. místě. Nejstarší děvčata v čele s Páťou Kvapíkovou (7. místo) měla tentokrát smůlu. Ale za to snad ani nemohla neboť při pohledu na vytáhlé slečny gazeloeifelovského typu jsme neměli šanci. Bude potřeba deváťandy více tahat za uši a přikrmovat.

Všem žabákům a žabičkám z Podhartě patří velký dík za bojovnost a zodpovědnost, s kterou do závodu nastoupili. Poděkování zaslouží i ostatní, kteří pomáhali s organizací a zasadili se o hladký průběh celého závodu.

Mgr. Petr Novotný