Na přání naší paní ředitelky jsme se dne 20. 2. 2013, letos poprvé, my – žáci osmé a deváté třídy zúčastnili na SPŠ Trutnov soutěže zaměřené na finanční gramotnost. Soutěž nesla název Businessday.

Už ve škole začala příprava. Byli jsme nuceni si připravit dvě pětičlenné skupinky, ve kterých jsme při soutěži vzájemně spolupracovali nesouvisle na sobě. Nejprve jsme pojmenovali naše skupinky. První team jsme nazvali NAJAN a druhý Podharťští Businessmani. Poté jsme připravili logo, motto a vizitky s našimi jmény. Důležitou součástí bylo natrénovat si představení sebe a svého teamu. V Trutnově už jsme naživo předváděli scénky před odbornou porotou a svými protivníky.

Před soutěží jsme nevěděli, co můžeme očekávat. Po příjezdu tam měl každý z nás obrovskou trému, ale zvládli jsme to všichni. Vědomostní kvíz se týkal naší všeobecné znalosti české měny a měn okolních států. Otázky byly zaměřené na oblast bankovnictví apod. Součástí písemných úloh byla také zkouška naší kreativity, úkolem bylo předvést reklamu na sportovní náčiní.

Přestože jsme nezvítězili, jsme rádi, že jsme se zúčastnili, neboť jsme si přivezli spoustu nových zážitků.

Za všechny zúčastněné soutěže Aneta Baudyšová.