V úterý 13. 12. 2011 se družstvo tří žáků z 9. třídy Dan Truhlář, Jan Jirouš a Tomáš Voňka zúčastnili chemické soutěže na Střední škole informatiky a služeb ve Dvoře Králové nad Labem.

Úkoly plnili na pěti stanovištích. V počítačové učebně sestavovali vzorce, ve třech laboratořích prováděli pokusy a odpovídali na otázky. Pracovali také v biologické učebně. Prověřili si znalosti o separačních metodách, redoxních reakcích, určovali pH, soutěžili v pipetování. Viděli pokusy hořící bankovka, bručící medvídek, sopku a zjišťovali složení vaječné skořápky. Nakonec je čekal kvíz z akvaristiky. V silné konkurenci 19 družstev obsadili 6. místo. Děkuji za vzornou reprezentaci školy.

Marta Mokrá, učitelka chemie