Ve čtvrtek 29. března 2012 proběhlo v Trutnově okresní kolo v košíkové mladších chlapců. Výběr chlapců naší školy vyhrál okrskové kolo a tak jsme po dlouhé době měli čest se utkat s nejlepšími baskeťáky okresu Trutnova.

Podharťáci se tohoto úkolu zhostili na výtečnou. Proti ostatním teamům jsme měli sice početní nevýhodu, ale to jsme vyvážili urputností a stoprocentním nasazením. Každý z hráčů nechal na palubovce doslova duši a díky tomu jsme uhráli nádherné třetí místo v okrese. Nejprve hoši vyřadili favorizovaný celek ZŠ Komenského, čímž získali respekt ostatních soupeřů. Po vítězství nad celkem ZŠ Kpt. Jaroše nás čekaly boje ve finálové skupině. Proti výškové a herní přesile žáků z Úpice a Domků jsme ale bohužel nestačili, ale nic jsme jim nenechali zadarmo. A tak jsme se stali sympatickým celkem s čistou hrou bez faulů. Třetí místo je pro naše podharťáky nádhernou a zaslouženou odměnou.

Mgr. Petr Novotný