Tato mezinárodní soutěž vznikla v Austrálii a dnes probíhá v mnoha zemích světa. Česká republika se k nim připojila poprvé v roce 1995 a v posledních letech se jí účastní (díky nové kategorii Cvrček) více než 300 000 žáků. Soutěž je rozdělena do 6-ti kategorií: Cvrček, Klokánek, Benjamín, Kadet, Junior a Student (pro žáky od 2. tříd základních škol až po studenty 4. ročníků středních škol – vždy po dvou ročnících).

Organizace soutěže je už v rukou učitelů a účast je dobrovolná. Žáci mohli získat 120 bodů.

Nejúspěšnějšími řešiteli v jednotlivých kategoriích byli:

Cvrček (2.-3. třída)
Vojta Marel, Karel Vašák, Hana Teichmanová, Matyáš Šanovec, Adéla Hermanová, Tomáš Mencl, Pavel Pihlík, Alžběta Langfelnerová, Marek Malich, Daniel Deger, Anna Šedivá a Tomáš Holub

Klokánek (4.-5. třída)

Benjamín (6.-7. třída)
Nikola Tlapáková - 67 bodů Elena Rückerová - 57 bodů Michaela Vašáková - 57 bodů Lucie Serbousková - 55 bodů Vojtěch Krýza - 54 bodů Kateřina Jandová - 48 bodů

Kadet (8.-9. třída)
Jan Jirouš - 73 bodů Nicole Karešová - 49 bodů Helena Petrová - 48 bodů Josef Langfelner - 48 bodů

Z výsledků jednotlivých kategorií jsme sestavili statistiku a zaslali organizátorům soutěže. Konečné výsledky budou známy v červnu a ceny pro nejlepší tři v kraji v každé kategorii budou předávány na školách.

S pozdravem soutěže hop HOP HOP, Mgr. Marta Mokrá