V pondělí ráno jsme dorazili do DDM na soutěž Bohemia. Tato soutěž se ve čtyřech kolech zabývala různými českými nej..., rodáky, zeměpisem, poznáváním obrázků průmyslu i samotným Dvorem Králové nad Labem.

Každá část měla své okruhy, na které jsme se měli zaměřit. Během soutěže se pořadí měnilo, a tak si nikdo nemohl být jistý výhrou.

Když jsme po čtvrtém kole, ve kterém se nám dařilo zejména, čekali s nervozitou na vyhlášení, jak dopadneme my a jak naši soupeři, a počítali jsme své body, vypadalo to celkem nadějně.

Tomáš Voňka, Kateřina Radová, Jenda Jirouš a Běta Konečná svými znalostmi vybojovali třetí místo, za které dostali pohár a drobné ceny.

Kateřina Radová, 9 tř.