V úterý 24. 4. 2012 proběhlo druhé kolo fotbalové soutěže CocaCola-Cup 2012. V prvním kole vyhráli žáci ZŠ Podharť nad výběrem chlapců ze ZŠ Schulzovy sady.

Tím jsme postoupili do dalšího kola, kterého jsme se navíc zúčastnili jako pořadatelé. Soupeři se nám stali školy z Bílé Třemešné, Jaroměře-Josefova a Cerekvice nad Bystřicí. Výběr ZŠ Podharť patřil od začátku k favoritu celého turnaje, ale osud rozhodl jinak. Po vítězství nad Třemešnou a remize s Cerekvicí jsme potřebovali na první postupové místo vítězství nad Jaroměří. To se nám nepodařilo a tak díky remíze rozhodovalo skóre. Tam nám chyběl jeden bod a tudíž ke smutku hráčů a fanynek zbylo z prvního místa místo třetí. Vítězi se stali Josefováci, Cerekvice stříbrná, Podharť třetí a čtvrtí Třemešňáci.

Celý turnaj proběhl v duchu fair play a v krásné atmosféře fandů a fanynek, kteří halasně a s prapory povzbuzovali své borce. Poděkování patří nejen jim, ale i rozhodčím z dvorského gymnázia, panu Šturmovi, který se sanitou zabezpečil zdravotní dozor a panu Kastnerovi, který nám zabezpečil hrací plochu.

Mgr. Petr Novotný