Jak jsme vás nedávno informovali, žáci z naší školy postoupili do krajského kola dopravní soutěže. Družstvo ve složení – Helena Petrová, Andrea Zaorálková, Jan Jirouš a Tomáš Voňka se vypravilo do Rychnova nad Kněžnou.

Zde jsme absolvovali jízdu po dopravním hřišti, testy z pravidel silničního provozu a poskytnutí první pomoci. Po absolvování těchto disciplín, nás všechny odvezli do Sněžného v Orlických horách. Zde jsme se ubytovali v pěkných chatkách a pro všechna družstva byl připraven zajímavý program. Byla to jednak střelba na cíl, postřehové hry, malování na obličej a smaltování. Pro děti to byla pěkná odměna po náročném dni. Druhý den nás čekaly disciplíny – jízda zručnosti a práce s mapou. U jízdy zručnosti měli naši žáci nevýhodu své výšky, protože pro všechny byla stejná kola, přesto se snažili zajet, co nejlépe. U disciplíny – práce s mapou, měli najít dle zadání a vyznačit nejkratší a nejbezpečnější cestu jako cyklisté. I s touto disciplínou si dobře poradili. Celkově jsme se umístili na 5. místě, dětem patří poděkování, hodně se snažili a získali nové zkušenosti, které určitě uplatní v dalších ročnících, hlavně děvčata, protože chlapci v letošním roce ukončí základní školní docházku a s touto soutěží se rozloučili.

Mgr. Ivana Pešťáková