Nejlepší řešitelé školního kola Zeměpisné olympiády postoupili do okresního kola, které se konalo v úterý 21. února 2017 na Gymnáziu ve Dvoře Králové nad Labem.

6. A reprezentovali Káťa Kubíčková a Milan Pištora, 8. třídu Jakub Smejkal a 9. B Honza Šimek. Ze 7. třídy se nemohl zúčastnit nikdo z důvodů konání lyžařského výcviku. V kategorii A, tedy 6. třídy, se na výborném třetím místě umístila Káťa Kubíčková a jen těsně jí utekl postup do krajského kola. Její spolužák Milan Pištora obsadil taky krásné a zasloužené 6. místo. V kategorii C (8. a 9. třídy) se z 24 účastníků umístil Honza Šimek na 11. místě, daleko za ním skončil Jakub Smejkal. Ukazuje se, že zeměpis umí být hezký, ale také obtížný.

Mgr. Vojtěch Hulík