Po roce opět Střední škola informatiky a služeb uspořádala pro žáky 8. a 9. tříd soutěž ve znalostech chemie, přírodovědy a informatiky.

Soutěžící získali nové zkušenosti v chemických laboratořích školy a prostřednictvím žáků SŠIS oboru Aplikovaná chemie se seznámili s prostředním střední školy. Naši školu reprezentovalo tříčlenné družstvo složené z žáků deváté třídy - Vojtěch Antuš, Matěj Poličanský a Tomáš Koudelka.
V chemických laboratořích museli prokázat znalosti o filtraci a destilaci, určovali pH roztoků, vyráběli z vosku svíčky a pracovali s plastem - polystyrenem, prováděli analýzu látek. V biologické laboratoři poznávali na třicet druhů dřevin, plodů a koření. V počítačové učebně pracovali s novou aplikací na tvorbu vzorců chemických látek.
Přestože k nominaci soutěžících došlo až na poslední chvíli a naši soutěžící byli bez přípravy na soutěž, postavili se kluci k úkolům zodpovědně a s nebývalým zájmem. Umístili se překvapivě dobře a tímto jim děkuji za reprezentaci školy!

Mgr. Marta Mokrá, učitelka chemie