ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Ubytování

nabidka ubytovani

Nabízíme možnost ubytování o letních prázdninách. Více informací naleznete >> zde <<.

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary

 

 

 Rýcholka s.r.o.

Carla s.r.o.

 Stavební společnost Žižka, s. r. o.
Cukrárna a Kavárna u Pastvů

Alena Rozsívalová Prodej hraček

manželé Jizbovi

 

Přichází doba maškarád a veselení se...
Od 8:00 do 10:00 zažijí všichni žáci školy pravou staročeskou zabijačku – ovárek, jitrničky...
Od 10:00 masopustní veselí v maskách po podharťské čtvrti!
Od 12:00 pokračování v konzumaci vepříka – oběd pro děti – gulášek, minutkové masíčko, kroupy...

Základní škola Podharť obnoví jednu z nejveselejších lidových slavností – masopust. Na 5. února připravuje projektový den, během kterého budou všichni žáci školy vyrábět tradiční zejména zvířecí masky, vyhledají zajímavosti o tomto svátku, připraví si zpívání masopustních popěvků a naučí se tradiční lidová říkadla a tanečky pojící se právě k tomuto svátku. Celé jejich veselé snažení vyvrcholí okolo 10. hodiny dopolední masopustním průvodem v maskách, kde spolu s pedagogickým sborem pobaví městskou čtvrt Podharť.
Všem obdivovatelům zazpíváme a zatančíme. Cílem tohoto projektového dne bude ukázat podobu vesnických masopustů a navázat na přerušené tradice včetně ukázky historických masek, říkadel a písní a pro žáky školy i opravdové zabijačky, kterou jim v jídelně školy vystrojíme.

Mgr. Edita Vaňková, ředitelka školy

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2017. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.