Žáci 1. B se vypravili 19.5. na část vyučování do lesa. Na chvíli se z žáků stali OCHRÁNCI ZEMĚ.

Příběh, který si vyprávěli, je zavedl k jednotlivým úkolům. Nejdříve „sbírali“ voňavé lesní studánky – zkoušeli jak voní listy, dřevo, tráva...Hledali ve skupinkách hladké, pichlavé, střapaté přírodniny a společně je určovali.
Poslechli si příběh o stromech, o počasí, o tom jak vzniká duha. Děti sbíraly v lese i na louce různé rostliny, ze kterých zkoušely část duhy vytvořit.
Po splnění každého úkolu měli zakreslenou na dlani čáru. Čáry byly „kódem“ k zakončení příběhu. Společně jsme přišli k velikému starému stromu, přiložili dlaně na kůru a hledali shodné čáry. Všichni jsme našli. Jaký je závěr?
V přírodě budeme společně bádat dál a pomáhat ji chránit.

Mgr. Ivana Pešťáková