ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Ubytování

nabidka ubytovani

Nabízíme možnost ubytování o letních prázdninách. Více informací naleznete >> zde <<.

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary

 

 

 Rýcholka s.r.o.

Carla s.r.o.

 Stavební společnost Žižka, s. r. o.
Cukrárna a Kavárna u Pastvů

Alena Rozsívalová Prodej hraček

manželé Jizbovi

 

Ve čtvrtek 12. května obě páté třídy zamířily na exkurzi do Hvězdárny a planetária v Hradci Králové.

Žáci si tak mohli doplnit své znalosti z přírodovědy na téma sluneční soustava v nové a zrekonstruované budově. Program začal v novém promítacím sále, kde lze pomocí digitálních technologií podniknout úžasnou cestu sluneční soustavou, pozorovali jsme Slunce, Zemi, planety a jejich měsíce, modelovalo se střídání dne a noci, střídání ročních období. Podívali jsme se na naši galaxii a podnikli cestu do dalekého vesmíru. Naštěstí náš průvodce našel cestu zpět na planetu Zemi. Pak jsme viděli film Kosmické srážky. Digitální show nám ukázala, že za svět, jak ho známe, vděčíme neobvyklým a neustále probíhajícím neviditelným srážkám. V hlavní budově jsme se podívali ke hvězdářskému dalekohledu a na modelu jsme si ukázali, jak dochází k zatmění Slunce. Pak už naše cesta vedla po Planetární stezce, která je vlastně modelem sluneční soustavy v měřítku 1:1 000 000 000. Tomuto měřítku odpovídají nejen velikosti těles, Slunce a planet, ale i vzdálenosti, které jsme museli ujít.
Exkurzi si děti zpříjemnily několikerým občerstvením. Počasí nám přálo, déšť nás zastihl až při vystupování z autobusu u školy. Nás učitelky potěšilo, že naši žáci prokázali dobré znalosti a zájem o dané téma, což kladně hodnotil i náš průvodce. 

učitelky Marta Mokrá, Lucie Ježková a Elena Lahučká

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2017. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.