ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Ubytování

nabidka ubytovani

Nabízíme možnost ubytování o letních prázdninách. Více informací naleznete >> zde <<.

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary

 

 

 Rýcholka s.r.o.

Carla s.r.o.

 Stavební společnost Žižka, s. r. o.
Cukrárna a Kavárna u Pastvů

Alena Rozsívalová Prodej hraček

manželé Jizbovi

 

Ve středu 2. března se sešli žáci dopravního kroužku na nocování ve škole. Přidali se i kamarádi, kteří pomáhali s organizací dopravní soutěže.

Na všechny čekal zajímavý program. V první části se uskutečnila beseda s panem nadporučíkem Zárubou, který pracuje jako psovod u Policie České republiky a panem Atonínem – majitelem psího útulku ve Dvoře Králové nad Labem.
Děti si vyzkoušely vybavení policisty – přilby, vesty, dozvěděly se hodně zajímavostí o práci policie. O způsobech zásahu a o pomáhání lidem v nebezpečí. Po besedě proběhla praktická ukázka výcviku psů. Děti byly nadšené, ze všech tří psů, které nám pan Záruba ukázal. Obdivovaly práci policisty a měly spoustu dotazů, na které jim pan Záruba i pan Antonín trpělivě odpovídali. Nechyběl ani zásah proti pachateli, kdy figurantem byl pan Antonín. Tato část programu byla velmi zajímavá a poučná. Rozloučili jsme se a po večeři následovala další akce.
Vypravili jsme se na prohlídku hasičské zbrojnice. Čekal zde na nás pan Šedivka s kolegy, kteří nám vyprávěli o historii hasičů ve Dvoře Králové. Seznámili jsme se s prací hasičů, prohlédli si vybavení jednotlivých vozů a dozvěděli se, k čemu se jednotlivé předměty používají. Auta jsme si mohli prohlédnout i zevnitř. Nejsou to jenom požáry, u kterých hasiči zasahují, ale např. dopravní nehody, živelné pohromy, zachraňování zvířat, pomoc záchranné službě...
Druhá část programu skončila a my jsme se vrátili do školy. Plni zážitků jsme ještě povídali a ochutnávali dobroty, které nám maminky připravily – moc jim děkujeme. Přiblížila se 23. hodina, připravili jsme karimatky, spacáky a šlo se spát.
Program, který se nám všem moc líbil, jsme ještě doplnili o hry, které nám půjčil z klubu pan Frieda. Moc děkujeme panu Zárubovi, panu Antonínovi i všem hasičům, kteří se nám po celý večer věnovali.
Těšíme se na další - tentokrát denní společné akce s dětmi z dopravního kroužku i s jejich kamarády. 

Mgr. Ivana Pešťáková

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2017. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.