První únorový den měl pro nás po ránu nachystané překvapení. Šli jsme do knihovny, kde jsme potkali nešťastného pana krále a jeho pomocníka skřítka,

kteří byli velmi smutní, protože jim z knížek zmizela písmenka. Zlý Písmenkožrout jim spoustu písmenek z knížek poobědval, posvačil a posnídal, takže knížky se nedaly číst. Poprosili nás tedy, abychom jim se zlým skřítkem pomohli. Abychom vrátili písmenka na místo, museli jsme uhodnout hádanku a ukázat, že umíme číst. Povedlo se, král byl moc rád a děti za odměnu pasoval na čtenáře. Každý odcházel s několika dárky a hlavně s průkazkou do knihovny, díky které si bude moci půjčovat spoustu krásných knížek!

Mgr. Lenka Buřvalová