ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Ubytování

nabidka ubytovani

Nabízíme možnost ubytování o letních prázdninách. Více informací naleznete >> zde <<.

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary

 

 

 Rýcholka s.r.o.

Carla s.r.o.

 Stavební společnost Žižka, s. r. o.
Cukrárna a Kavárna u Pastvů

Alena Rozsívalová Prodej hraček

manželé Jizbovi

 

27. 1. zažili žáci a paní učitelka 1. A, velký, důležitý a dobrodružný večer, na který se společně už nějakou dobu těšili… 

Půl roku se prvňáčci snažili ze všech sil naučit se spoustu nových věcí, které nejsou lehké, a nadešel den, kdy za svou snahu měli získat vytouženou odměnu  - své první vysvědčení. Ale nebylo tak jednoduché ho získat. Museli nejprve – tak jak to bývá v pohádkách – splnit tři úkoly. Prvním úkolem bylo dobře prozkoumat lidskou kostru. Protože děti dávaly pozor, dokázaly správně odpovědět, na záludné otázky a postoupily k druhému úkolu. Nejprve jsme si ukázali na mapě ČR náš kraj, naše město a největší horu ČR. Snažili jsme se zakreslit Sněžku do mapy a zapamatovat si, ve kterém pohoří leží. Nakonec se dětem povedlo sestavit ji z obřího puzzle. Třetím a nejtěžším úkolem bylo najít všechna očíslovaná písmena z tajné zprávy a správně je umístit do číselné řady. Dozvěděli jsme se, že máme jít hledat poklad a že nás k němu zavedou světélka. Každý zvlášť by se možná hodně bál, ale společně jsme strach překonali a došli tajemnou cestou až k pokladu. Největší odměnou však pro všechny bylo krásné vysvědčení, které si děti za svou práci a splnění tří úkolů zasloužily. Unavení jsme zalezli do pelíšku a vyprávěli jsme si pohádku o Jiříkovi, který také musel nejdřív splnit tři úkoly, než si vysloužil Zlatovlásku. A pak hurá spát. Ráno jsme při snídani moc chválili šikovné, hodné maminky, které nám přichystaly samé dobroty. Děkujeme také paní vychovatelce Prouzouvé, která nám pomáhala a těšíme se na další společné zážitky.

Mgr. Lenka Buřvalová

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2017. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.