V pondělí 30. 11. se vypravili žáci prvních a druhých tříd na vánoční výlet. Odjížděli jsme brzy ráno, a ačkoliv nám počasí příliš nepřálo, my jsme se těšili. Hrádek u Nechanic nás přivítal krásnou vánoční atmosférou. V každé hradní místnosti na nás dýchlo kouzlo vánoc. Ať už to byly krásně vyzdobené vánoční stromky, slavnostně prostřené stoly. Dozvěděli jsme se jaké byly vánoční tradice v našem kraji dříve – čočka, hrách, cibule a česnek na vánočním stole, odlévání olova,rozkrajování jablíček, louskání ořechů... Každá místnost byla zdobena do jiné barvy. Načerpali jsme zde inspirace na vyrábění z jablíček a sušeného ovoce a spoustu dalších.
Po skončení prohlídky jsme se vydali do zámecké kuchyně, ohřáli se a nakoupili dárečky. Vánoční výlet se vydařil a prvňáčci i druháci se těší na další společné akce.

Mgr. Ivana Pešťáková