Třeťáci v rámci třídního projektu "Poznáváme město a okolí" navštívili během září a října některá z nejzajímavějších míst naší obce a jejího nejbližšího okolí.

Jedna z cest je například zavedla do Braunova betléma. Krásnou pěší procházkou došli k rekonstruovanému areálu v Kuksu s barokní lékárnou, kde si mohli vyzkoušet výrobu léků a nahlédnout do rodinné šporkovské hrobky.
Dalším velmi důležitým místem, kam se podívali, byl kostel sv. Jana Křtitele ve Dvoře Králové n.L. se svou rukopisnou kobkou a nádherným výhledem z věže na celé město. Od pana Langfelnera se tu dozvěděli mnoho zajímavých informací z historie města. Potom se prošli centrem města, okolo zbytků městského opevnění, pranýře a Šindelářské věže.
S historickými událostmi týkajícími se našeho města velmi nápaditě propojenými s pověstmi Královédvorska se třeťáci seznámili díky panu Pýchovi a jeho pěkně připravenému programu. Při prvouce a výtvarné výchově pak děti ve skupinkách zaznamenávaly to, co je nejvíce zaujalo, co si zapamatovaly a sestavily plán, jaká místa by navštívily s kamarády z jiného města.

Mgr. Hana Havlíčková