Letošní školní výlet druháčků byl plánovaný na nedaleký hrad Pecka. Za pěkného počasí se od autobusové zastávky v Borovnici děti vydaly po žluté turistické trase k cíli.

Cesta lesem byla chvílemi dobrodružná. Děti si zahrály různé hry na posečené louce, kde mohly zout boty a proběhnout se bosy. Jak se jim líbil výlet, můžeme posoudit z některých písemných záznamů:
„Nejvíc se mi líbilo, jak jsme došli na hrad a jak nás tam provedla paní. A pak jsme si tam mohli něco koupit…"

„Na školním výletě se mi líbilo poznávání, po čem chodíme bosi. Byla to zábava. Taky se mi líbil ten hrad."

„Ušli jsme asi tak 6 km, byla to zábavná cesta, hlavně se mně líbila cesta v lese."

tř. uč. H. Havlíčková s dětmi z 2. B