V rámci zvýšení atraktivity technických oborů navštívili žáci 8. ročníku ZŠ Podharť koncem května společnost Stránský a Petržík s.r.o., která zaměstnává kvalifikované pracovníky v této oblasti. Cílem exkurze bylo ukázat žákům, jaké příležitosti a možnosti technické obory přinášejí a možné budoucí uplatnění v této sféře.  V dětech je obrovský poteciál, a pokud se včas nepodchytí, snadno opadne. Klesající zájem žáků o tyto obory vnímáme jako závažný problém současného trendu ve vzdělávání, svým žákům chceme proto poskytnout rozhled a možnost vyšší konkurenceschopnosti na trhu práce.
Poděkování patří vedení společnosti Stránský a Petržík s.r.o, která žákům představila moderní provoz a ukázala jim, že technické obory mají budoucnost.

Mgr. Edita Vaňková, ředitelka školy