28. a 29. května vyjela 4. A na pobyt do Ekologického centra Dotek v Horním Maršově. Ubytovali jsme se na bývalé faře a pak už se pustili do bohatého programu.

Dopoledne jsme se dozvěděli o rozdílech života hospodářských zvířat chovaných ve volných a uzavřených chovech. Po výtečném obědě jsme se vydali na badatelský pochod našimi lesy, během kterého jsme mimo jiné zkoumali rozdílný život v mechovém patře listnatého a jehličnatého lesa.  Zmožení cestou jsme se po návratu posilnili a po krátkém odpočinku znovu vyrazili na cestu – tentokráte za pokladem. Po vyluštění záhadných indicií jsme nakonec byli sladce odměněni. Večer skončil společným zpěvem a hrami. Druhý den přišel na řadu vrchol výletu – Sněžka. Měli jsme velké štěstí na počasí a naše nejvyšší hora nás uvítala slunečně. Vše se vydařilo k naší spokojenosti, takže: „Sláva nazdar výletu, přijeli jsme, už jsme tu!“ Děkujeme paní vychovatelce Nikole Prouzové, která nám byla milou a veselou společnicí.

třídní učitelka Lenka Buřvalová