Devátá třída se  tradičně vydala v rámci přírodopisu na exkurzi do Bozkovských jeskyní. Cestou do Staré Paky nás zastihla výluka,

tudíž nás čekal tři čtvrtě hodinový výlet autobusem. Ve Staré Pace jsme přesedli na vlak a jeli do Železného Brodu, naposledy při cestě tam, jsme přesedali do Jesenného. Vyšlápli jsme si kopec až k jeskyním, a jako celá třída jsme šli na prohlídku. V jeskyních jsme viděli krápníky (stalagnáty, stalagmity, brčka) a podzemní jezírka, která se většině z nás líbila. Zaujala nás například takzvaná Bílá myška, nebo hlava Lucifera. Dozvěděli jsme se i o vývoji a zajímavostech dolomitových jeskyní. Naše zpáteční cesta vedla pěšky přes Bozkov a přes Sekorskou kapli až do Semil, kde jsme nastoupili do vlaku a byli na cestě domů. Exkurze se nám všem líbila, přestože jsme museli vypracovat protokoly z této akce.

Rückerová Elena - 9.tř.