Páteční téměř letní slunné počasí vylákalo tlupu malých dětí ze družinky - 2. B do přírody. Kolektiv malých žáčků, který společně tráví dobu po vyučování, tak využil příležitosti k lepšímu vzájemnému poznání s novými žáky i v prostředí mimo školu.

Cílem odpoledního výletu byla dvorská loděnice, kde se po roce děti setkaly se členy kanoistického oddílu. Byly velmi nedočkavé a jen co dorazily na loděnici, odložily batůžky a všichni chtěli jet na lodi první. Ale všechno má svá pravidla, a tak i na lodích může jet jen určitý počet pasažérů. Kanoisté nejprve dětem ukázali, jak se loď může stát na vodě nezvladatelnou při nedodržování pravidel pro sjíždění řeky, proč je důležité mít záchrannou vestu, jak je důležitá role kormidelníka a neméně důležitá role háčka. Následovalo několik jízd na lodích po Labi, ale největším zážitkem se stala jízda až na okraj splavu. Závěrečné opékání buřtíků a pěnových bonbónů se stalo sladkou tečkou společně stráveného odpoledne.

Bc. Martina Kuchařová, vychovatelka