Ve středu 22. dubna v DDM Jednička se zástupci Žákovského parlamentu naší školy zúčastnili vyhlášení výsledků VIII. ročníku ekologické soutěže Stříbrná zeměkoule

ve sběru hliníkového obalu, který vyprodukuje běžná domácnost. Akce probíhá tradičně ke Dni Země. Od začátku školního roku jsme společně s vámi sbírali hliníkové obaly -
od potravinářských či spotřebních výrobků, alobaly od pečení a plechovky, které mají na zadní straně označení Alu. Podařilo se nám nasbírat 24 kg hliníku. Děkujeme všem dětem, rodičům a prarodičům, kteří se do soutěže aktivně zapojili. Jmenovitě Jaroslav Klička z 1. A, Daniel Brdička z 1. B, Karolína Ježková, Matouš Flégr, David Glazar a Jan Mádle z 2. A, Michal Vrána a další spolužáci z 2. B, Veronika Šmídová z 3., Veronika Friedová a Matyáš Chlum ze 4. B, Michal Böhm z 5., Roman Cyrankowski a Tomáš Koudelka ze 7. B, Aleš Weigl z 8. a mnoho dalších, jen jsme nenašli jmenovku u odevzdaného hliníkového obalu. Děkujeme také všem, kteří odevzdávají jen čistý hliník, protože musíme odpad kontrolovat a přebírat na fólie, lékovky a plechovky.
Z odevzdaného obalu jsme do soutěže vytvarovali jednu reprezentativní kouli  - Stříbrnou zeměkouli a zbytek naplnil 5 pytlů. Soutěže se zúčastnilo 12 různých kolektivů
a celkem se nasbíralo 300 kilogramů hliníku. Není vám lhostejný stav životního prostředí v našem okolí a za to všem patří velký dík. Věříme, že i do budoucna budeme v této prospěšné činnosti pokračovat a podaří se nám přesvědčit o její důležitosti další spolužáky. Sbírejte dál pro další IX. ročník Stříbrné zeměkoule!!!

Mgr. Marta Mokrá a Žákovský parlament

VÝSLEDKY 8. ROČNÍKU ekologické soutěže ke Dni Země 2015
    Základní a střední školy, ostatní

1. ZŠ SCHULZOVY SADY 4. B, Dvůr Králové n. L.           32, 900 kg