ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Ubytování

nabidka ubytovani

Nabízíme možnost ubytování o letních prázdninách. Více informací naleznete >> zde <<.

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary

 

 

 Rýcholka s.r.o.

Carla s.r.o.

 Stavební společnost Žižka, s. r. o.
Cukrárna a Kavárna u Pastvů

Alena Rozsívalová Prodej hraček

manželé Jizbovi

 

V pátek 17. 4. jsme v tomto školním roce naposledy navštívili Střední školu informatiky a služeb v rámci projektu Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v rámci Královéhradeckého kraje a vypracovali jsme další laboratorní práce v laboratořích školy.

V prvním úkolu si žáci ověřili redukční účinky vitamínu C, neboli antioxidační účinky kyseliny askorbové při reakci s dusičnanem stříbrným, s jodem a s Fehlingovým činidlem. V druhé části laboratorní práce pracovali s barevnými organickými sloučeninami, které svou barvu za určitých podmínek, např. při změně teploty, mohou svou barvu měnit. Tento oblíbený pokus připomíná svým průběhem chemický semafor. Ve třetí úloze měli žáci určit kyselost různých typů půd a doporučit vhodné ošetření vápněním. 

Mgr. Marta Mokrá, vyučující chemie

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol

Copyright © ZŠ Podharť 2017. All Rights Reserved. Webdesign: Eye-T.cz.