17. března se 4. A vypravila do pravěku. Naše cesta časem začala v galerii zdejší ZOO,

kde si žáci zjistili podrobnější informace o osobě a životě Zdeňka Buriana a prohlédli si jeho obrazy.  Potom nás autobus dovezl do Archeoparku Všestary, ve kterém nás čekala zajímavá komentovaná prohlídka artefaktů z nejstaršího osídlení naší země, spojená s promítáním práce experimentálních archeologů. Nejzábavnější částí exkurze však byla možnost vyzkoušet si několik činností ze života pravěkých lidí, jako například lov, sekání dřeva, mletí obilí nebo broušení kamenů. S archeoparkem jsme se rozloučili v rondelu bojovým tancem a vrátili se zpět do přítomnosti… Děkuji tímto paní vychovatelce Nikole Prouzové za pomoc při hlídání naší tlupy.

Mgr. Lenka Buřvalová